پاورپوینت بررسی بیمارستان کودکان رویال در ملبورن استرالیا -52 اسلاید

پاورپوینت بررسی بیمارستان کودکان رویال در ملبورن استرالیا -52 اسلاید

پاورپوینت بررسی بیمارستان کودکان رویال در  ملبورن استرالیا -52 اسلاید

پاورپوینت بررسی بیمارستان کودکان رویال در  ملبورن استرالیا -52 اسلاید دارای پلان و تصاویر زیبا

بخشی از متن

یمارستان سلطنتی کودکان (RCH) یک بیمارستان بزرگ مدرن واقع در دو کیلومتری مرکز ملبورن است و خدمات ارجاعی سوم را برای نوزادان، کودکان و نوجوانان در سراسر ایالت ویکتوریا و تاسمانی به ارمغان می آورد. در سال 2010، RCH جشن 140 ساله ارائه خدمات به کودکان ویکتوریا و خانواده های آنها را به عهده داشت. بیمارستان اکنون یکی از بیمارستان های بزرگ کودکان جهان است.

ارتباطات درون بخش ها، ایجاد بهترین و کوتاه ترین رابطه مرکزپرستاري با اطاقهاي بستري، تعداد تخت هاي تحت مراقبت، چگونگی آرایش اتاقها گرد آن وطریقه نورگیري، شکل بخشهاي بستري را تعیین می کنند. ترکیب چند بخش کنارهم و سپس با روي هم قرارگیري آنها، شکل هندسی برج بستري بوجود می آید. در بیشتر بیمارستان هاي ساخته شده با استانداردهاي تجربه شده وبازدهی خوب، شکل هایی مشابه حروف الفبا حاصل شده که منعکس نمایانگرراهروهاي ارتباطی بخش ها هستند که به H,T,Y,X کننده ارتباطات بخش هاست. به طورمثال فرم هاي شکل برج در طبقات تکرار شده اند. البته دراین فرم ها، بخش ها به شکل راهرویی مستقیم طراحی شده اند و مسائل اقتصادي و عملکردي در این فرم ها بررسی شده اند. هرگونه نواندیشی دراین ارتباط، مانند شکل آرایش تختها گرد ایستگاه پرستاري که طریقه مراقبت بیماران رابهتر کند یا سیستم هاي جدید کنترل بیماران که ممکن است با پیشرفت هاي پزشکی علمی توسط کامپیوتر انجام شود و درشکل درونی بخش تاثیربگذارد، در نهایت فرم خارجی بیمارستان را متاثر خواهد کرد.
بیمارستان سلطنتی کودکان با طرحی الهام گرفته از طبیعت در ملبورن برای مراقبت و درمان کودکان و با توجه ویژه به بافت طبیعی، فرم ها و رنگ ها و با جزئیات خود محیطی قدرتمند و امن برای کودکان فراهم کرده است. این ساختمان با بهره گیری از شیب طبیعی سایت و با فضاهای بستری برای آرامش و استراحت، امکانات لازم را برای کودکان و خانواده هایشان مهیا کرده است. در این بیمارستان توجه به نیازهای جسمانی و عاطفی کودک کاملا رعایت شده و در تلفیق با متریال و رنگ ها و تزئینات به کار برده شده ی مناسب کودکان در کنار عملکرد مناسب که از مهمترین عوامل در طراحی بیمارستان می باشد زیبایی و محیطی درخور کودکان خلق کرده است. تصاویر جالب از این محیط درمانی کودکانه در عین حال سازماندهی شده و کاربردی را مشاهده خواهید کرد و....

 


خرید آنلاین